Kemp Mořkov

 

       

 

 

Autocamp Mořkov

Autocamp se nachází v nádherném a klidném prostředí v podhůří Beskyd, 300 m od vlaku na okraji vesnice Mořkov.

Návštěvníci mají možnost ubytování v osmi 4 lůžkových a třech 2 lůžkových chatkách. Všechny chatky mají vlastní lednici, šatní skříň, stůl, židle a není nutné vlastní povlečení-vše zajištěno. Ubytováni je rovněž přímo ve správní budově campu - jeden 2 lůžkový pokoj s televizí, nočními stolky a skříní; jeden 2 lůžkový pokoj. Sociální zařízení prošlo celkovou rekonstrukcí a teplá voda je zde bezplatně po celý den. Ve správní budově je rovněž kuchyňka s veškerým kuchyňským vybavením, vařiči, varnou konvicí, mikrovlnnou troubou a dále společenská místnost s televizí, ping-pongem a společenskými hrami. Celková ubytovací kapacita je 42 hostů.

Mimo chatovou část je velká oplocená travnatá plocha určená pro stany a karavany (elektrická přípojka). Parkoviště v campu je osvětlené a pro stany není nutná rezervace.

Pro romantiky zde máme i ohniště s dřevěným posezením, dříví, náčiní, popř. gril.

Stravu poskytujeme ve stylové restauraci Podhorská chalupa - 35 druhů pizzy, klasická minutková jídla, valašská kuchyně.V horkých letních dnech mohou návštěvníci využít k relaxaci nově zrekonstruované koupaliště s bazénem 33x15 metrů, vodní fotbal, skákací hrad, půjčovnu sportovních náčiní. Občerstvení je zajištěno přímo u bazénu - bohatý výběr alko i nealko nápojů, míchané drinky, rychlé občerstvení, vše s příjemnou obsluhou!

 

Stan si můžete rozložit bez předchozí domluvy a nahlásit Váš pobyt recepční, jakmile bude přítomna!

Mezitím můžete využít našich služeb – občerstvit se v Bufetě u koupališti, kde nabízíme široký výběr  alkoholických i nealkoholických nápojů, čepujeme zde Radegast 10°, Svijany 11° a Černý Kozel. Připravíme Vám zde langoše, hranolky či jiné rychlovky nebo navštivte Podhorskou chalupu. Zde máme pro Vás připraven rovněž bohatě zásobený bar, čepujeme zde mimo jiné i Plzeň 12° a doporučujeme okusit něco z naší skvělé kuchyně – máme výběr jak z menu, hotovek, tak i minutek a pečeme pizzu z domácího těsta v šamotové peci. Děti mohou mezitím dovádět na dětském hřišti.

Srdečně Vás zveme!

Recepce otevřena denně od  8.00 do 10.00, dále od 15.00 do 18.00

Mobil recepce: +420 605 732 935

Po předchozí domluvě – možnost množstevní slevy.

Ceny ubytování:
 
   
Chata 4 lůžková / 1 noc 950,-
Chata 2 lůžková / 1 noc 600,-
Ubytování v budově / 1 noc 300,-
Rekreační poplatek obci / osobu 4,-

 

 

 

 

 

Ubytování mimo chatovou část - ve stanech nebo karavanech:
 
1 osoba 70,-
1 dítě 4-12 let 50,-
Stan pro 2 osoby 80,-
Stan pro 3 a více osob 100,-
Karavan, obytné auto 120,-
Auto 70,-
Motocykl 70,-
Autobus 70,-
Elektrická přípojka ke karavanu 120,-
Ohniště + dříví a nářadí 60,-
Zvíře 50,-
Dítě do 4 let zdarma
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Recepce otevřena od 8 do 10 a od 15 do 18 hodin. Dále na telefonu 605 732 935.

Check in (ubytování od)………. 14.00 – 17.00
Check out (ubytování do)………. 10.00 hodin
Koupaliště při pobytu nad 5 nocí ZDARMA (předložit doklad o zaplacení pobytu u vstupu)

Vstup psům na koupaliště ZAKÁZÁN

 

Milí návštěvníci,

stan si můžete rozložit bez předchozí domluvy a nahlásit Váš pobyt recepční, jakmile bude přítomna.

Check in od 14.00 – 17.00.
Mezitím můžete využít našich služeb – občerstvit se v Bufetě u koupališti, kde nabízíme široký výběr alkoholických i nealkoholických nápojů, čepujeme zde Radegast 10°, Svijany 11°. Připravíme Vám zde langoše, hranolky či jiné rychlovky nebo navštivte Podhorskou chalupu. Zde máme pro Vás připraven rovněž bohatě zásobený bar, čepujeme zde mimo jiné i Plzeň 12° a máme výběr jak z menu, hotovek, tak i minutek a pečeme pizzu z domácího těsta v šamotové peci. Děti mohou mezitím dovádět na dětském hřišti.

Srdečně Vás zveme!

MOBIL RECEPCE: 732835156
Provozovatelka areálu: 732252953

Po předchozí domluvě – možnost množstevní slevy.

 

Nádherné prostředí autocampu láká k turistice, cykloturistice. V obci se nachází ranč s koňmi, kde je možno zajistit vyjížďku po okolí. Po předchozí domluvě je možno rezervovat víceúčelové hřiště nedaleko od campu (TJ Mořkov) i zajistit osobního průvodce, který Vás provede zajímavými lokalitami a podá odborný výklad k výletu.

Tipy na výlety:

V blízkosti Mořkova se nachází celá řada turistických oblíbených míst - Beskydy, Javorník, Štramberk (Trúba), Žerotínský zámek v Novém Jičíně, Kopřivnické muzeum, rodný dům Františka Palackého v Hodslavicích nebo Valašské muzeum v Rožnově pod Radhoštěm.

Lysá hora (1323 m n. m.) - je někdy přezdívána jako královna Moravskoslezských Beskyd. Z vrcholu "Gigula” vybíhají 4 rozsochy: "Lukšinec”, "Malchor”, "Zimní Polana” a "Velký Kobylík”. Z Lysé hory se naskýtá neopakovatelný rozhled na hřebeny a údolí Beskyd, Jeseníky až po Západní a Vysoké Tatry. Na vrcholku Lysé hory je meteorologická stanice, televizní vysílač, horská služba, horská chata SKI, občerstvení Šantán, horská chata Lysá hora a ubytovna Kameňák. Nacházejí se zde také pamětní desky turistům, kteří zahynuli za okupace. Lysá bývala každoročním cílem slezského barda (básníka) Petra Bezruče. K uctění jeho památky pořádají turisté "oblasti Beskydy” a "oblasti Slezsko” vždy v měsíci září tradiční akci "Výplaz na Lysou”.

   

 

Velký Javorník (918 m n. m.) - nejvyšší vrchol Veřovických vrchů, nejzápadnějšího předhůří Moravskoslezských Beskyd. Velký Javorník je ideální startoviště pro paragliding, za chatou je také rampa pro rogala. Výjezd na start autem jen s povolenkou! Na vrcholu (13 m pod vrcholem) je Turistická chata Podhorské jednoty Radhošť, která byla postavena v roce 1935. Celoroční provoz, bez ubytování. Známkové místo. Pivo Radegast a kvasnicové pivo Valašský vulkán. Zdatnější turisté mohou spojit výšlap na Velký Javorník s přechodem Radhošťského hřebene, kdy po modré značce sejdete z vrcholu do sedla Pindula a vyjdete na vrchol Radhošť a pokračujete po hřebeni do sedla Pustevny, odkud můžete pokračovat dál, nebo sejít do Frenštátu, odjet autobusem nebo lanovkou. Samozřejmě můžete se napojit na další trasy.

   

 

Hodslavice: Obec se rozkládá v mírné kotlině podél potoka Zrzávky v severojižním směru u západních výběžků Moravskoslezských Beskyd a tvoří nejjižnější část okresu Nový Jičín. Jméno Hodslavic se odvozuje od Hodislava, který přišel na území obce asi během kolonizace za Přemysla Otakara II. ve 13. století. První písemná zmínka o obci je z roku 1411. Ves po dlouhá léta náležela nejdříve starojickému a pak novojičínsko-štramberskému panství. Obyvatelé obce se zabývali rolnictvím, postupně jsme svědky rozvoje řemesel a také nárustu obyvatelstva s dělnickou profesí.

Navštivte: Rodný dům Františka Palackého, Zrzávky

   

 

Hukvaldy: Obec má původ v obci Sklenov s první písemnou zmínkou z roku 1294 a v obci Rychaltice s první písemnou zmínkou z roku 1394. Dnešní obec Hukvaldy se skládá ze čtyř místních částí: Hukvaldy, Horní Sklenov, Dolní Sklenov a Rychaltice. Je to poslední obec čistě lašská na rozhraní valašsko-lašském, jíž vévodí jeden z nejmohutnějších hradů na Moravě, který byl založen v první polovině 13. století, tedy za panování krále Přemysla Otakara I. (1197 - 1230). Je to obec, kterou proslavil hudební skladatel Leoš Janáček (1854 - 1928). Ten v posledním roce svého života se o svém rodišti vyjádřil (v článku "Moje Lašsko") slovy: "Kraj krásný, lid tichý, nářečí měkké, jak by máslo krájel." To o krajině okolo Hukvald, která je předhůřím Beskyd - nejzápadnější částí Karpat.

Navštivte: Rodný dům Leoše Janáčka i hrad Hukvaldy

   

 

Rožnov p. Radhoštěm: Založení města se datuje rokem 1267. Město bylo původně celé dřevěné. Domy na náměstí stály v rovných řadách, podloubí spočívala na sloupech s pavlačí. Minulost Rožnova a celého valašského kraje je zachycena ve Valašském muzeu v přírodě, o jehož založení se zasloužili bratři Jaroňkové. V současnosti lze shlédnout ve Valašském muzeu množství originálních staveb a exponátů, rozdělených do tří areálů. Přáním zakladatelů bylo zachovat muzeum živé. K památným objektům ve městě patří katolický chrám, zasvěcený Všem svatým, postavený v letech 1748 - 52. Za povšimnutí stojí budova současného sídla Chráněné krajinné oblasti Beskydy, historická stavba vybudovaná před 200 roky, původně první rožnovská škola, pak fara a později pekárna. V centru městského parku, který se rozkládá kolem historického jádra města, stojí někdejší léčebný dům, dnes vkusně restaurovaná budova, sídlo I. valašského pivovaru. Starší dějiny připomíná zřícenina raně gotického hradu z roku 1275 na kopci Hradisko.

Navštivte: Pustevny, Radhošť, sochu Radegast, Skanzen

   

 

Štramberk: Horské městečko v centru Štramberské vrchoviny na svazích Zámeckého kopce, Kotouče, Bílé hory, Libotínských vrchů a Červeného kamene v předhůří Beskyd, pro svou malebnost zvané „Moravský Betlém“. Štramberk založil 4. prosince 1359 syn českého krále Jana Lucemburského (1296-1346), moravský markrabě Jan Jindřich Lucemburský (1322-1375), mladší bratr římského císaře a českého krále Karla IV. (1316-1378), povýšením podhradí na město. Městu i širokému okolí vévodí zřícenina hradu Strallenberg s válcovou věží zvanou Trúba. Neopakovatelný architektonický unikát představuje urbanistický soubor roubených chalup z 18. a 19. století, z nichž převážná většina tvoří městskou památkovou rezervaci. Štramberk proslavil voňavý cukrářský výrobek – perníkové „Štramberské uši“, které zde pečou již dlouhá staletí v upomínku legendárního vítězství štramberských křesťanů nad mongolským vojskem 8. května 1241, v předvečer Nanebevstoupení Páně.

Navštivte: hrad Štramberk, Zámecký vrch Trúba, Kostel sv Jana Nepomuckého, Kostel sv. Kateřiny, Valašský betlém v Národním sadu, Horní a Dolní Bašta, Jeskyně Šipka, Národní sad, Rozhledna Bílá Hora

   

 

Kopřivnice: První stopy osídlení místa, na kterém později vyrostla současná průmyslová Kopřivnice, nacházíme již ve starší době kamenné. Nejbližší a nejvýznamnější lokalitou s nálezy ze starší doby kamenné je štramberský Kotouč. Tato paleolitická stanice překvapila svými proslulými nálezy z jeskyně Šipka (asi 40 000 let před n. l.) se světoznámou „šipeckou čelistí“.

Již sama skutečnost, že Kopřivnice leží v tzv. Moravské bráně s důležitou cestou, kterou byl zajišťován obchod mezi Baltem a Středozemním mořem, ukazuje, že tato oblast nebyla starším kulturám neznámá. V roce 1956 byl u potůčku Koryčky nalezen bronzový poklad, sestávající se z 24 kusů předmětů, datovatelných do doby hallstadtské, tedy asi 800 - 700 let před n. l. Jiným, doposud archeologicky nezkoumaným, místem na katastru města je lokalita Váňův kámen s výskytem artefaktů naznačujících přítomnost starého sídliště. Na úpatí Bílé hory byla získána kolekce pravěkých kamenných nástrojů z pazourku a křemene. Zcela spolehlivě je prokázána existence sídliště lidu lužických popelnicových polí ze sklonku pozdní doby bronzové (asi 9. stol. před n. l.) u tzv. Šutyrovy studánky na severním svahu západní části Červeného kamene.

Navštivte: Raškova vyhlídka, Motýlí údolí, Rozcestí čarodějnic, zřícenina hradu Šostýna, Lašské muzeum v Šustalově vile, Technické muzeum Tatra, Bubla City Ranč

   

 

Starý Jičín: Obec se nachází na úpatí Starojického kopce (496 m n.m.) v Moravské bráně, asi 5km jihozápadně od okresního města Nový Jičín. Starý Jičín patří dnes - co do počtu obyvatel - do skupiny středně velkých střediskových obcí. Současný rozsah získala obec k 1.1.1979, kdy došlo k připojení obcí Dub, Heřmanice, Janovice, Jičína, Palačova, Petřkovic a  Starojické Lhoty, Vlčnov byl k obci připojen již v roce 1949.

Navštivte: zřícenina hradu z 13. st., Kostel sv. Václava, Kašna na  náměstí

     

 

Nový Jičín: Nejstarší písemná zpráva o městě pochází z r. 1313, kdy král Jan Lucemburský vydal ve prospěch města listinu, která uděluje městu právo vybírat clo a mýto. Proto váže Nový Jičín svůj vznik s datem udělení tohoto privilegia. Zakládací listina města se nedochovala. Předchůdcem města byla osada pod hradem Starý Jičín. Výhodná grafická poloha na křižovatce důležitých obchodních cest měla příznivý vliv na jeho rozvoj. Již při samém vzniku mělo město pravidelný čtvercový tvar a původní půdorys se zachoval dodnes. Pravoúhlý tvar, téměř čtvercový, mělo i městské opevnění, s nímž rovnoběžně procházela obvodová ulice. Opevnění bylo původně jen z hliněného valu s palisádou. Teprve během 14. století bylo nahrazeno kamennými hradbami. Ty obepínaly i panské sídlo (tvrz), nynější zámek. Městský plán je orientován směrem od severozápadu k jihovýchodu, ve směru obchodní cesty od Fulneku do Valašského Meziříčí. Do města vedly dvě brány. Na ně navazovala po obou stranách předměstí, ale jejich rozvoj spadá až do pozdější doby.

Navštivte: Bašta, Burešův dům, Czeicznerova vila, Čerťák, Dům Eduarda Orla, historické náměstí (Socha sv. Mikuláše, Morový sloup, Fontána času, Stará pošta, Radnice), Farní kostel Nanebevzetí  Panny Marie, Janáčkovy sady, Kostel Nejsvětější trojice, Laudonův dům, Skalky, Žerotínský zámek, Židovská synagoga