O nás

Koupaliště v Mořkově prošlo v roce 2008 celkovou rekonstrukcí. Ke sportovním a vodním radovánkám slouží bazén s novou fólií o velikosti 33x15m. Návštěvníci mohou za příznivého počasí využívat areál od 9-19, od 20-23 hodin noční koupání v osvětleném bazénu. V areálu je bohaté vyžití hlavně pro rodiny s dětmi – vodní fotbal, skákací hrad, kolotoče, skluzavka, pískoviště a nové dětské hřiště, které bylo vybudováno v roce 2009. 

Nádherné prostření v podhůří Beskyd láká k turistice, cykloturistice. A příjemně mohou relaxovat i v nedalekém lese při houbaření a sběru lesních plodů. U bazénu nabízíme příjemné posezení v altánu, je zde široký sortiment alko i nealko nápojů, míchaných drinků, cukrovinek, mražených výrobků. Možnost rychlého občerstvení v restauraci u koupaliště, celodenní stravu poskytujeme ve stylové restauraci Podhorská chalupa.

 

BUFET NA KOUPALIŠTI

Letní období      
Pondělí-čtvrtek 9:00 - 22:00  
Pátek, sobota 9:00 - 00:00  
Neděle 9:00 - 21:00  
     
Zimní období    
Pondělí-čtvrtek 13:00 - 22:00  
Pátek, sobota 13:00 - 00:00  
Neděle 13:00 - 21:00  

 

  

 

 

 

 

 

O Mořkovu

Obec Mořkov je podhorská vesnice, která se nachází v západním Podbeskydí, v nadmořské výšce 357 m n.m. V součastné době zde žije asi 2400 obyvatel. Začátky obce spadají do konce 13. století.Tím se řadí k nejstarším, ale také k největším obcím Novojičínska. Obci protéká Králův potok, který se na jejím dolním konci vlévá do řeky Jičínky.
 

Mořkov žije poměrně čilým kulturním životem, o který se starají nejen zájmové spolky a sdružení, ale také Obecní úřad. Nedávno zde vznikla nová hospodářská usedlost ,, U Juráška“. Svým vzhledem dobře zapadla do malebné krajiny. Nabízí výuku jízdy na koni, vyjížďky do okolí i ustájení soukromých koní.

webové stránky obce Mořkov

 

PĚŠÍ TÚRY PO OKOLÍ:

Javorník (918 m n.m.) – pěšky 2 hodiny po žluté a červené značce, nebo vlakem do Veřovic a 1  hodinu pěšky na Javorník

Radhošť (1129 m n.m.) – pěšky 5 hodin z Mořkova, nebo vlakem do Frenštátu pod Radhoštěm, autobusem do Ráztoky a lanovou dráhou na Pustevny, na Radhošť 30 minut pěší chůze

Lysá hora (1323 m n.m.) – nejvyšší hora Beskyd, pěšky 7 hodin pěší chůzez Mořkova nebo vlakem do Ostravice, odtud 8 km na Lysou horu

Huštýn (749 m n.m.), Zubří – pěšky 2 hodiny, pak vlakem do Valašského Meziříčí  

Trojačka (715 m n.m.), Valašské Meziříčí – pěšky 2 hodiny po zelené,  pak po červené značce

Mezi významné akce v oblasti sportu patří turistický pochod ,,Okolo Mořkova“, který je prezentován v celostátním turistickém kalendáři. Návštěvníci obce mají v letních měsících velké možnosti sportovního vyžití: mohou k tomu využít celého areálu koupaliště, konat pěší procházky, provádět cykloturistiku i autoturistiku. V okruhu 25 km lze navštívit mnoho míst, které mají zajímavé objekty: Pustevny, Radhošť, skanzen v Rožnově pod Radhoštěm, Štramberk se svou Trúbou, automobilové muzeum v Kopřivnici, zřícenina hradu Starý Jičín, Nový Jičín se svým krásným náměstím a Žerotínským zámkem, Hukvaldy s hradem a rodným domem Leoše Janáčka, nebo rodný domek Františka Palackého v Hodslavicích. Třetina katastru obce patří do Chráněné krajinné oblasti Moravskoslezských Beskyd.Vyskytují se zde mnohé vzácné rostliny (oblast Trojačky) a na dvou lokalitách v katastru obce roste lilie zlatohlavá.

Pro nadšené turisty nabízíme ve spolupráci s Klubem českých turistů z Mořkova pro jednotlivé akce školeného průvodce, který zájemce a návštěvníky autocampu provede po okolí Beskyd, to vše s odborným výkladem (p. Toman 606 219 007)

-----------------------------------------------------------------

Nabídka brigády na léto 2018

Koupaliště Mořkov

Přijmeme:

- Číšníky a servírky (podm. je vyučen v oboru, popř. praxe, časová flexibilita)
- Kuchaře (možnost ubytování)
- Recepční (podm. bydliště v Mořkově, vhodné pro studentku, časově flexibilní)
- Plavčíka
- Správce areálu (vhodné pro manuálně zručného důchodce, prac. náplň spočívá v sekání trávy, údržba zeleně, keřů a drobné opravy v areálu)

-----------------------------------------------------------------

Další nformace Vám podá pí. Skybová – provozovatelka areálu, tel. 732 252 953

email: koupaliste.morkov@seznam.cz